
Українські моделі, що працюють на платформі OnlyFans, заробили 111 млн доларів за 2020-2022 роки. При цьому, за даними податківців, моделі оскаржують в адміністративному та судовому порядку нараховані їм 14,5 млн грн податків. А сума боргу за результатами перевірок складає 14,7 млн. грн.
Про це повідомив голова Державної податкової служби України Руслан Кравченко. Він зазначив:
- наразі тривають 606 податкових перевірок моделей;
- заплановано ще 346 документальних перевірок.
“Також ми надіслали 5 126 запитів платникам податків. 748 осіб подали податкові декларації. Сума задекларованого ними доходу – 356 млн грн”, – йдеться у повідомленні.
Загалом, підкреслив Кравченко, у 2020-2022 роках від розміщення контенту на OnlyFans отримували доходи 5 435 українців. При цьому сумарно у них було 7 036 зареєстрованих акаунтів – адже платформа дозволяє реєструвати кілька акаунтів на одну особу.
“Ми провели 759 документальних перевірок. Сума грошового зобов’язання становить понад 250 млн грн”, – розповів він.
Разом з тим, Кравченко відмовився давати оцінку ситуації, коли з одного боку, держава визнає злочином розміщення контенту, що переважно розміщується на OnlyFans, а з іншого – просить сплатити податки з доходів, отриманих від такої діяльності. Також він не поянив, чи відкриють проти моделі кримінальне провадження, якщо вона подасть декларацію про доходи, отримані від розміщення порнографічного контенту.
“Я не орган досудового розслідування, я – голова ДПС. У мене є інформація, що резиденти України отримують дохід і згідно із законом вони мають сплачувати податок. Деякі з цих осіб зареєстрували ФОПи та сплачують добровільні податки. … Я не маю права зареєструвати кримінальне провадження. Я не фахівець з усього”, – наголосив він.
Водночас Кравченко впевнений: усі суб’єкти господарювання, які отримали дохід, сплатять податок. При чому “або добровільно, або після суду, або після документальних перевірок”.
Як повідомляв OBOZ.UA, водночас, українці, які продають особисті речі на інтернет-майданчиках, не наражаються на штрафи або інші методи впливу з боку Держподаткової служби. Податківці працюють лише з тими, хто у великих масштабах продає нові речі та не сплачує з цього податків на мільйони гривень. В інших випадках “листи щастя” від податківців українцям не надходять.
Джерело: OBOZ.UA