Редакція Київ Повна версія

Ситуація стала незворотня: українців чекають відключення світла до 5 годин, - експерт

· Економіка

Україна 3 доби тому зайшла в незворотній період, під час якого можуть бути введені системні обмеження промислових і побутових споживачів. Про це в ефірі День.LIVE сказав енергетичний експерт Станіслав Ігнатьєв.

"Ми це вже спостерігали двічі на лівому березі міста Києва – відключалося обладнання, яке займається розподілом електричної енергії, тобто це підстанції обленерго, через їх перевантаження, в першу чергу через збільшення споживання електричної енергії", - зазначив він. 

За словами Ігнатьєва, "літо буде непростим з точки зору відключення". У зв'язку з цим він вказав на попередження очільника "Укренерго" Віталія Зайченка про те, що очікується обмеження побутових споживачів до 5 годин у вечірні години, коли сонце вже не світить, але зберігається висока температура, і багато людей повертаючись додому, активно використовуватимуть кондиціонуюче обладнання

За споживанням нинішня середньодобова температура 28,5 градуса за Цельсієм відповідає зимовій мінус 15 градусів, зазначив експерт. Він нагадав, що за такої температури минулої зими були масові відключення. Утім, тоді ще додавалися серйозні обстріли нашої енергосистеми.

Ситуація в енергосистемі

Раніше УНІАН повідомляв, що 26 червня Росія атакувала Одещину, в результаті чого без світла залишилося місто Вилкове, яке називають також "Українською Венецією". 

Міністр енергетики Денис Шмигаль під час Конференції з питань відновлення України у Ґданську попередив, що ця зима буде важкою. За його даними, необхідно відновити понад 10 ГВт генеруючих потужностей, а також розгорнути близько 3 ГВт нових децентралізованих енергетичних систем, що мають підвищити стійкість енергосистеми в умовах наявних ризиків.

15 червня у Києві  на лівому березі вводили екстрені відключення електроенергії. Як пояснили в "Укренерго", причиною стало технологічне порушення на одному з енергооб’єктів.

Джерело: УНІАН