
Папу Римського Франциска поховали у базиліці Санта-Марія-Маджоре в Римі. За даними Ватикану, закрита церемонія тривала близько півгодини і проходила відповідно до приписів Ordo Exsequiarum Romani Pontificis.
Про це повідомляє Sky News та CNA. Похорон очолив кардинал-камерленго у присутності найближчих родичів Папи та обмеженої кількості осіб, визначених Ватиканом. Обряд завершився о 13:30 за римським часом.
Все пройшло скромно й гідно, як сам Франциск і бажав. Він був похований не у соборі Святого Петра, як заведено, а в базиліці Санта-Марія-Маджоре. Це перший випадок за понад сто років, коли Папу ховають за межами Ватикану.
Дерев’яну труну з тілом Папи Франциска доставили до базиліки одразу після 13:00. Урочиста процесія пройшла вулицями Риму – тисячі людей вишикувалися вздовж маршруту. За оцінками італійських чиновників, прощатися з Франциском вийшли близько 150 000 осіб.
Символічно, що саме базиліка Санта-Марія-Маджоре стала останнім притулком Франциска — за свій понтифікат він відвідував її понад сто разів. Труну поховали у простій гробниці, де буде викарбувано лише одне слово – “Франциск”.
На прощальну літургію прибули понад 170 делегацій із різних країн світу, серед яких — більше 50 глав держав і урядів, а також тисячі вірян. Церемонія пройшла під посиленим захистом: на чергуванні були винищувачі, есмінець і антидронові системи. Святу прощальну месу очолив кардинал Джованні Баттіста Ре, голова Колегії кардиналів.
Як повідомляв OBOZ.UA, вранці 21 квітня у віці 88 років помер Папа Римський Франциск – перший єзуїтський понтифік, перший Папа з Латинської Америки. З 14 лютого Франциск перебував у лікарні у тяжкому стані, хоча напередодні з’явився перед вірянами з нагоди Великодня та у своїй промові згадав про війну в Україні.
Що роблять у Ватикані після смерті Папи і як обирають нового – читайте у нашому матеріалі. Цей процес має давні традиції та глибоко символічне значення для християн усього світу.
Джерело: OBOZ.UA